Nedělní procházka II.

3. june 2013 at 13:27 | Ænag |  PHOTOS
Ahoj, dlouho jsem se neozvala, no stává se to... Psali jsme ve škole, nebylo mi nejlíp... Ale to je fuk.
A taky furt leje. Zprávy sjou toho plné, internet taky a Praha rovněž, jakožto obyvatele metropole se mě to trochu týká. Bydlím naštěstí daleko od všech vodních toků, ale jak si někdo možná všiml, primátor hl. m. Prahy usoudil, že se do školy nepůjde (ale asi jen dnes), osobně doufám, že povodně rychle přelezou, opravdovou moc má však příroda a kdo ví, kde se jí bude chtít přestat.
Na dnešní článek jsem vybrala opět fotky z nedělní procházky (nebyla to tahle neděla, ale nějaké jiná předchozí...) Šla jsem s mamkou se podívat an Staré město a kousek Žižkova:) Mapičku nemám, protože to bylo výhradně intuitivní putování. ten den nebylo nijak zvlášť veselo a bály jsme se, že zmokneme, ale vychytaly jsme to, bylo sice pod mrakem, ale docela teplo:)


Ať se líbí:)

Jaro v ulici
Tady jsem začla svou procházku, nerušná ulice lemovaná sakurami (které několik dní po výletě opadaly)

Sakura I.
Pohled zespoda

Sakura II.
Detail květů (ta fotka se mi docela líbí, protože jsem ji nemusela ani upravovat:p)

Kdo je vyšší?
Věž × strom × dům. když jsem šla kolem neuvěřitelně mě to upoutalo, v jarním čase uschlý, zamotaný, vysoký strom, vedle něj jedna z nejhnusnějších staveb (mně osobně se líbí) a pak ten dům (asi činžák...)

Staré domy I.
Názvy mi došly... tak předunula jsem se metrem na Staroměstskou, je tam spousta takovýchto domků z nádhernými štíty, portály, okny. Malebnost Prahy sama:)

Staré domy II.
Z jiného úhlu:)

Staré domy III.

Dům
Poměrně nutrální, ale hezký. Všiměte si Sv. Jiřího s drakem

Mezi domy
už nevím co to je stavby, jen vlevo je kus Staronové synagogy

Staronová synagoga
Vevnitř jsem nebyla, no tak někdy jindy

Dům...
Zase ten dům, je opravdu pěkný, tak jsem ho furt fotila...

Mezi větvemi
opět ale obklíčen zelení

Kubistický dům
jelikož šla se mnou mamka, která má vlemi ráda kubistickou architekturu, vyfotila jsem tento dům...:)

Přírodní trikolora
No uznejte, není to roztomilé^^ (trochu jsem si hrála se zaostřením, tak nevím jestlit a úprava dopadla dobře...)
mimochodem tyto umělecké stromky se nacházejí nedaleko kostela sv Šimona a Judy

Spletité cesty
velmi rozložitý strom, tam by se šplhalo, zároveň je taký tajemný...:)
Btw. Také fotka bez úprav;)

Rozlučka s Prahou
Pražský hrad v podchodu, chtěla jsem to vyfotit už dlouho:) bohužel tady to nevypadá tak hezky jako ve skutečnosti (je tam spousta drátů, zábradlí, značek...)

Děkuji všem za pozornost ale ještě vydržte:P

Nevíte někdo, kde bych sehnala vhodnou a levnou látku na černý plášť (kápi), popřípadě co by to mělo být materiál?

 

2 people judged this article.

Comments

1 Ilía Ilía | Web | 3. june 2013 at 13:50 | React

Krásný fotky :-) fotka "Kdo je větší" mě fakt dostala. Máš talent. Já nikdy nedokážu tak vystihnout ten "okamžik" :-?

2 Infinity Infinity | Web | 3. june 2013 at 19:35 | React

Máš jedny z nejhezčích fotek, co jsem viděla od blogerek na celém blogu.cz.
Jsi neskutečný talent, obdivuji tě.

Praha je nádherná, jsem hrozně ráda, že tu žiju. :-)

3 Eámanë Eámanë | Web | 4. june 2013 at 13:02 | React

Fotky jsou krásné :) Líbí se mi ty barevné stromy. Ta situace v Praze je děsivá. Naštěstí se mne povodně vůbec netýkají, ale dost mě zaráží lidé, kteří nechcou opustit své domy a hrozí jim až smrt ...
Levnou látku? Kamarádka dělala kápi z takové té fólie černé na zahrádku například pod okurky, ale nevím jestli ti to pomůže :) Je dost levná

4 Arwen Arwen | Web | 4. june 2013 at 16:50 | React

Krásné fotky. Hlavně ta osmá od konce- domy z jiného úhlu. Jinak s tou látkou ti bohužel neporadím..

5 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 4. june 2013 at 17:18 | React

rada počujem že si späť :) a tiež som si vydýchla, že jedna dušička z blogového sveta okupujúca prahu ej ďaleko od toho... Toho... No, ani neviem ako správne nazvať tie povodne, čo tam máte, pretože čo ja pozerám správy tak to vyzerá vážne desivo. Hm... Ale aspoň máte o zábavu postarané. A nechodíte do školy. To to všetko vynahradí nie? Komu je lepšie? No povedz, komu? :) Keby aj u nás tak...
Nuuuuži a k fotkám: všeobecné zhrnutie: opäť závistlivo fňukám a kladák klobúk pred Pani s veľkým P. (a teraz to nemyslím ako nadávku, odkedy sa učím na maturu, traduje u nás v triede také pekné porekadlo: ak zmaturujem, budem pani s veľkým P - lebo to je slovo čo je samo sebe vzorom a skloňuje sa samo podľa seba :D čiže big bosss...)Fakt ako... Opäť raz úchvatný pohľad. V prahe na Žižkove mám rodinu :) Cez leto ich pôjdeme pozrieť. Myslíš, že by sme mohli zájsť na zmrzlinu? :D
Detail sakury ej úplne úchvatný. Nádherné farebné vyváženie, obdivujem tvoju zručnosť že to je originál a nie je to upravené o_O Fakt.. nádhera. Ja som originál sakury nikde nenašla :/ A to som ich hľadala po všetkých dedinách okolo, ale nikde nič rúžové nebolo :/ Takže závidím dvojnásobne.
Vež dom strom - tiež super! Pekne vystihnutý moment, fotka je na zamyslenie. Strom vs to ostatné. Naozaj zaujímavý záber ;) Máš šťastie (alebo jednoducho vidíš lepšie a umeleckejšie ako ostatný) nájsť niečo na prvý pohľad obyčajné, no predsa originálne.
Staré domy dva my úplne vybili dych. Vážne. To som na to čumela s otvorenou hubou a sliny mi tiekli až na podlahu. AWESOME! jedna z najlepších fotiek, aké som u teba videla. Avvvvrrrrr. Dokonalý uhol pohľadu, prifarbenie.... Má to neskutočný dojem. Toto si viem predstaviť v kaviarni na stene. Seriózne... Už mi dochádzajú slová ako vyjadriť nadšenie takže ... Uf! Nie vážne, teraz si ma dostala... Praha je nádherné miesto... Staré domi jedna a tri sú tiež fajn, ale sú také obyčajné. Dvojka je fakt skvost !
Ten sivý dom, tak to je niečo o_O Fakt divná architektúra. Ale tiež uznávam, ež je dosť dobrý :D Taký... Iný :D Predpokladám ež hotel...
a ten kubistický dom! Ah! Dokonalé dielo svojho štýlu :) Tiež pekna kompozícia fotky, krásnej vyznejú všetky jeho hrany...
A tá trikolora ♥.♥ Jaaaaj dievča zlaté, opäť sa raz cítim ako žobrák pri ceste. Nádherné! Nádherné nádherné nádherné! Doslova na zjedenie :D Len to umelé rozmazanie mi tam veľmi nepasuje -.-" ale možno som divná iba ja, keď si myslím, že bez neho by to bolo dokonalé... nikomu inému to nevadí takže ma ignoruj :D ale to sfarbenie... :D Ach, tá príroda je nádherná... :D Mali by sme si ju viac vážiť, pretože TAKÉTO okamihy nevymyslí žiaden iný architekt.
Jaj, toľko k môjmu hodnoteniu, päť hviezdičiek, všetky palce hore, číra závisť a moej ego na bode mrazu. Úchvatná prechádzka starou prahou Aenag, už sa teším na ďalšiu :)
(s látkou ti neporadím, na šitie som kľavá ako na kreslenie... ale zdá sa mi že Fráňa Alrika šije, skús sa spýtať jej ;) podľa mňa holčina bude vedieť.
ps. na čo ti to bude? :D aký kostým si ideš robiť? :D)

6 Ænag Ænag | Email | Web | 4. june 2013 at 19:40 | React

[5]: Děkuji za přivítání:) (a omlouvám se, že jsem Tě v poslední době nenavštívila, ale hned jak to tady dopíšu, tam vletím(:) No ty povodně jsou takové děsivé, bohužel školu nám sebrali jen na jeden den, takže to tak slavné není.
Je to strašně podivné, že se mistrovi jako seš Ty, líbí moje fotky. Opravdu strašně moc Ti děkuji, je to jako když bojová mistr řekne učni, že bojuje lépe než on sám (podivné přirovnání... ale je to prostě ohromná pochvala...)
No nejsem takový řečník jako Ty a opakovala bych se. Zkrátka si toho vlemi vážím, Tvé pochvaly, jak mi píšeš, cose Ti na každé fotce líbí (či nelíbí, to je hodně důležité(:) U té trikolory máš asi pravdu, taky se mi to zdálo divné, ale byla jsem líná vracet to zpět, každopádně příště s tím rozostřováním budu opatrnější:)
CO se týče sakur - je to jediná pěkná kytka (strom...) v okolí mého bydliště, jinak jsou tu takové zakrslé stromečky...:)
Máte namířeno do Prahy? to je skvělé, až budeš vědět určitý termín, tak řekni, abych odsunula všechny ostatní věci stranou:P
No ten kostým - na tábor se máme obléci za nějakého boha, vybrala jsem si boha tmy, takže by se mi hodil nějaký pěkný černý plášť, ale v nejhorším mám černou deku;) Frány jsem se ptala, ale vypadlo zní ne... takže to asi vzdám(:

7 Ænag Ænag | Email | Web | 4. june 2013 at 19:44 | React

[1]: Děkuji za pochvalu, někdy člověk vidí nějaký zajímavý úkaz a chce si ho zaznamenat, jsou chvíle kdy se to povede a jindy zase ne:)

[2]: Děkuji, je to velká chvála, moc si ji cením:) Taky tu vlemi ráda žiju, nedovedu si vůbec představit život v jiném městě

[3]: Díky:) Osobně jsem velmi ráda, že blízko domu nemám žádnou vodu, vůbec nevím, jak bych se zachovala...
Zajímavý materiál, ten mě nenapdal, ale bála bych  se, že bych ten plášť někde roztrhla, bývat totiž často docela nemotorná...:

[4]: Děkuji:)

8 Lofn Lofn | Web | 4. june 2013 at 23:52 | React

[2]: připojuji se k pochvale - fotíš opravdu moc dobře a je vidět,že to děláš ráda :-)
Moc se mi líbily Sakury ;-)

9 C.V.O.K. C.V.O.K. | Email | Web | 7. june 2013 at 18:51 | React

[6]: Každý deň bez školy, aj keď iba jeden je ako splnený sen :D Tešila by som sa aj z toho mála :)
a prosím ťa! dievča zlaté, nepreháňaj :/ je veľa vecí čo nemám rada... a prehnané hyperboly a presladené rečičky patria medzi nich. nefotím ani o MAK lepšie ako ty, tak s tým láskavo prestaň dobre? :) obe máme totálne odlišný štýl, ty vnímaš veci z takého uhla pohľadu o akom sa mne ani nesnívalo a máš aj osobitný spôsob spracovania. Ja som úplne na druhej strane a robím niečo úplne iné a teda ani náhodou si nie som ochotná pripustiť, že som lepšia ako ty. To si môžeme v lete vyjasniť ručne stručne! :D (vyzerá to na koniec augusta :D myslíš to vážne? zašli by sme na kafe? :D)
a za komentáre neďakuj. viem veľmi dobre, aký to je úžasný pocit, keď ti niekto napíše aj keď len jedného jediného pošahaného smajlíka. avšak to je nič v porovnaní s poriadnym vyjadrením názora - a za tú dobu už dobre vieš, že ja som neskutočne ukecaný človek. keď mám čo povedať, poviem. ak sa mi niečo páči, poviem to. ak nie, tiež sa ozvem. niekedy síce neskôr, no vždy si ten čas nájdem. už len pre to, aby som ti mohla oplatiť TVOJE neskutočné komentáre u mňa. Aenag, tvoj komentár k poslednému článku ma skoro dojal k slzám. bola si jediná z mnoha, čo to vážne čítala a čo sa k tomu seriózne vyjadrila. síce ma po tých sladkých rečiach až začali bolieť zuby, ale moje podvedomie sa neskutočne potešilo. takže JA ďakujem TEBE moja milá :)
hej, to vyzerá na zaujímavý tábor! škoda že ja budem celé leto robiť a tak sa nikde nedostanem :/ tiež som mala toľko plánov... ale prezliecť sa za bohov? muhahah, žeby to bolo niečo na štýl Percyho Jacksona? :D veľa zábavy želám ;)

10 Vendy Vendy | Web | 8. june 2013 at 22:50 | React

Neuvěřitelná architektura! Krása těch domů mě nepřestává překvapovat. Soulad barev a výzdoba, v příjemné harmonii.
Dokonce i to kubistické baráčisko má své kouzlo! :-) Moc pěkná procházka, krásné fotky stromů a sakury to tu nádherně rozsvítily. :-)
Materiál na plášť? Aby byl historicky věrohodný? Ajéje... to nevím. Samet se asi nehodí, žejo...

11 Vendy Vendy | 8. june 2013 at 22:52 | React

[5]:Tomuhle říkám superkomentář. K věci, vychytaný, je vidět, že autorka pozorně sledovala celou tvou cestu a všímala si i detailů.

12 Arwen Arwen | Web | 9. june 2013 at 14:35 | React

Mimochodem jsem se chtěla zeptat čím fotíš? Máš hezké fotky ;-)

13 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 9. june 2013 at 19:04 | React

Tak mě uchvátila hned druhá sakura, akorát mi tam překáží ten rámeček. Nemyslím to zle, aly klidně jsi ho tam dávat nemusela. :) A pak přírodní trikolora. A zase bych to nechala bez úpravy... Možná by bylo fajn to oříznout tak, aby byly vidět vpodstatě jen ty barvy těch rostlin. A taky mě zaujal kubistický dům.
No... Jak je vidět, dávám přednost přírodě, i když mám naše hlavní město fakt ráda. Tak Praze držmě palce ať ji a nás s ní (právě znovuprobíhající) deště neskolí. :)

14 Ænag Ænag | Email | Web | 10. june 2013 at 17:59 | React

[9]: Teď jsi mi to nandala:) Tak hej, přestanu s tím;) a někdy to dořešíme... Konec srpna proč ne? tedy až po 24... nemáš za co děkovat, nic nepotěší člověka víc, než když slyší, že někomu udělal radost, komentáře Ti budu vždy psát ráda, stejně jako číst Tvoje suprové články:) Co se týče tábora, tak zajímavě bych to neviděla, tábor je pro mě namáhavý, všechny ty přípravy a člověk se tam ani moc nevyspí (protože ho každou noc budí zlý vedoucí...). btw. také tam potřebujeme nějakou kolektivní hru na zabavení ostatních bohů, jsi takový vynalézavý človíček, nenapadá Tě něco?:)

[10]: Děkuji moc za pochvalu;) Smaet mě už také napadl, ale není zrovna moc levný a představa, že si v sametovém plášti sednu do smůly nebo něčeho jiného...

[11]: Také si myslím:) někdo je málo hovorný jiný zas více...

[12]: Děkuji, fotím malým růžovým foťáčkem Panasonic Lumix DMC-LS85 8.1 MP, ale upozorňuji, že skoro všechny fotky jsou upravované (v pixlr.com):)

[13]: někdy ty úpravy přeháním to je fakt, ale na rámečky jsem si už nějak zvykla...:), jak říkáš snad se Praha "osvobodí"

15 Vendy Vendy | Web | 12. june 2013 at 9:36 | React

Mně se ty fotky zasazené v rámečcích zase líbí, navíc ty rámky jsou decentní, nijak netlučou do očí. Pixlr je fajn program.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement